Ознака: фудбалски клуб

Кошаркарот Паркер ќе стане претседател на фудбалски клуб?

Славниот кошаркарски бек од НБА-лигата, Французинот Тони Паркер, минатата година замина во играчка пензија, но тој и понатаму е присутен во спортот. Некогашната ѕвезда...

Барселона се враќа на филозофијата на Кројф?

Сетиен, кој верува дека некои принципи од шахот може да се применат и во фудбалот, ќе има за задача да ја „реставрира“ познатата офанзивна...

Уште еден тим од Лондон смени тренер

Шпанецот Унаи Емери е разрешен од функцијата менаџер на фудбалскиот клуб Арсенал, по 18 месеци на чело, откако дојде на местото на Арсен Венгер....

Претседател на фудбалски клуб затаил данок од милион денари

Полицијата поднесе кривична пријава против претседателот на правното лице „Фудбалски клуб Куманово 1903“, против сметководителка и против правното лице Здружение на граѓани „Фудбалски клуб...

Фудбалскиот клуб Ливерпул не смее да го присвои името на градот

Обидот на фудбалскиот клуб Ливерпул, првакот на Европа, да го заштити името на градот Ливерпул на своите производи и услуги, пропадна поради неговото „географско...

Манчестер сити е првиот „милијардерски“ фудбалски клуб?

Првакот на нАглија, Манчестер сити, е првиот фудбалски клуб што има потрошено повеќе од една милијарда евра за трансфери на играчи. Блиску до оваа...

Израелски клуб го промени името во чест на Трамп

Во чест на Доналд Трамп фудбалски клуб од Ерусалим го преименува своето име во „Беитар Трамп Ерусалим“. Шесткратниот шампион во Премиер лигата гае огромна љубов...