Ознака: фудбалска репрезентација

Скршени шпагети, откажаниот италијански лет и „македонската бесилка“ за фаворитите

Елиминацијата на Италија прикажана и на шеговит начин Љубителите на фудбалот, како и бројни спортски медиуми ширум светот на шеговит начин реагираа на сензационалната елиминација...

Македонското славје во Палермо е предупредување за Роналдо

Македонските херои го предупредија Кристијано Роналдо (37) дека тој и Португалија се следни, откако го елиминираа европскиот фудбалски првак Италија од баражот за пласман...

На капитенот Ристовски му се оствари желбата, ќе се соочи со...

Се оствари желбата на капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија Стефан Ристовски да игра против својот голем пријател, Португалецот Бруно Фернандеш, во баражот за...

Македонија ја урна непобедливоста на „Аѕурите“

Италија првпат загуби на домашен терен во мундијалските квалификации Македонската фудбалска репрезентација со синоќешниот триумф (1-0) во Палермо и го нанесе на Италија првиот пораз...

Македонската ѕвезда што го згасна италијанскиот мундијалски сон – од проба...

Напаѓачот ги замолкна навивачите во неговиот некогашен дом, доведувајќи ја неговата држава на само еден меч од нејзиното прво учество на Светското првенство, пишува...

Хероите од Палермо вечерва се враќаат во Скопје

Македонската фудбалска репрезентација вечер се враќа во Скопје, ден по сензационалниот триумф над актуелниот европски првак Италија (1-0) во полуфиналето од баражот за пласман...

Мораме да се подготвиме за Португалија, одиме на победа во Порто

Селекторот Благоја Милевски и капитенот Стефан Ристовски истакнаа дека фудбалската репрезентација на Македонија треба да се подготви за финалето од баражот против Португалија во...

Италијанците не можат да го објаснат поразот од Македонија, ниту да...

Ветеранот Џорџо Киелини не може да поверува што ѝ се случи на италијанската фудбалска репрезентација на вечерашниот дуел со Македонија 0-1, во полуфиналето од...

Трајковски го собори европскиот првак и ја однесе Македонија во финалето...

Александар Трајковски со прецизен удар ѝ донесе историска победа на фудбалската репрезентација на Македонија над европскиот првак Италија 1-0 во Палермо, совладувајќи го Џанлуиџи...

Македонија ќе ја стави на тест импровизираната одбрана на Италија

Италијанскиот селектор Роберто Манчини се соочува со потешкотии при составувањето на одбраната за утрешниот меч против Македонија во баражот за пласман на Светското првенство...