Ознака: фудбалска репрезентација

Милевски: Момците покажаа дека имаат голем потенцијал да се натпреваруваат со...

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, им оддаде признание на неговите избраници за прикажаната игра против Португалија (0-2) во вечерашниот решавачки меч за...

Триумфот над Португалија на македонските фудбалери ќе им донесе и пет...

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе ги награди репрезентативците со премија во висина од околу 4,5 милиони евра во случај да обезбедат пласман на...

Милевски: Роналдо е најдобриот, но не игра сам, ние имаме свои...

Ние не сме дојдени тука како туристи, дојдовме да уживаме во натпреварот и да победиме, кажа селекторот Благоја Милевски на денешната прес-конференција во пресрет...

Враќањето на „кралот“ за дуелот со Македонија го израдува Роналдо

Кристијано Роналдо изрази задоволство од враќањето на искусниот одбранбен фудбалер Пепе во составот на Португалија за утрешниот меч против Македонија во Порто, за пласман...

Премиерот Ковачевски им посака успех на фудбалерите и вети премија од...

Македонската фудбалска репрезентација попладнево со чартер – лет замина за Порто, каде во вторник вечер против домаќинот Португалија ќе го одигра финалето од...

„Сакаме на светско“ – македонските фудбалери пречекани со песни и овации...

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поздравени од бројните навивачи собрани на плоштадот „Македонија“ во Скопје, на приредениот пречек за „црвено-жолтите“ по синоќешната сензационална победа...

Трајковски: Шутнав со последните сили, судбината вмеша прсти

Стрелецот на победоносниот гол против Италија, Александар Трајковски, изјави оти судбината посакала тој да ѝ донесе сензационална победа на македонската репрезентација над Италија (1-0)...

Патот на Македонија кон Катар е исполнет со чуда

Синоќешната победа во Палермо над Италија е второто чудо кое го приредија македонските  фудбалски репрезентативци во тековните квалификации за Светското првенство во Катар,  откако...

Незадоволството од Бразилците и селекторот внесува немир кај Португалија пред мечот...

Португалските љубители на фудбалот се уверени во пласманот на нивната репрезентација на Светското првенство во Катар, судејќи според резултатите од анкетата на португалскиот весник...

Македонската победа не ги изненади Португалците кои се претпазливи пред финалето

Почит и претпазливост преовладуваат во изјавите на португалските фудбалери, кои по вчерашниот триумф над Турција (3-1) пред 48.000 гледачи на стадионот „Драгао“ во Порто,...