Ознака: фудбалска репрезентација

Македонија не успеа да направи изненадување во Варшава

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва загуби од фаворизираната Полска со 0-2 во Варшава, во рамките на осмото коло од квалификациите за пласман на Европското...

Пандев, Елмас и другарите со премија од 100.000 евра за победата...

Фудбалските репрезентативци на Македонија синоќа ја победија Словенија во квалификациите за Европското првенство 2020 година, па поради тоа добија премија од 100.000 евра од...

Македонија ја победи Летонија, Словенците славеа над Израел

Македонската фудбалска репрезентација ги освои планираните бодови против Летонија во рамките на шестото коло во Г-групата. Избраниците на Игор Ангеловски победија 2-0 со головите...

„Рисовите“ направија значаен чекор кон плејофот на Лигата на нациите

Македонската фудбалска репрезентација убедливо го совлада Лихтенштајн со 4-1, вечерва на националната арена „Филип Втори“, со што направи значаен чекор кон плејофот во Лигата...

Легендите од Крањ ја поздравија публиката на „Филип Втори“

Фудбалерите и членовите на стручниот штаб кои настапија на првиот натпревар на македонската репрезентација, на 13 октомври во 1993 година против Словенија во Крањ,...

Ангеловски очекува сигурни три бода против Лихтенштајн

Селекторот на македонската фудбалска федерација Игор Ангеловски очекува сигурна победа против Лихтенштајн и продолжување на добрата игра на неговите избраници. - Сакаме да ги освоиме...

Фудбалска Македонија слави четврт век од првиот меч на репрезентацијата

На 13 октомври 1993 година во Крањ, Македонија ја совлада Словенија со 4-1, во пријателски натпревар. На истиот датум годинава Македонија во Скопје треба...

Се запали авионот на фудбалската репрезентација на Саудиска Арабија

Авион во кој се наоѓаше експедицијата на фудбалската репрезентација на Саудиска Арабија се запали на нивното патување кон Ростов. Пламен се појави на едно крило,...