Ознака: фудбалска репрезентација

Македонија стигна до реми во Талин со два гола во завршницата

Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено на гостувањето кај Естонија 3-3, постигнувајќи два гола во завршницата од мечот во Лигата на нациите, во кој селекторот...

Кадровски проблеми за Ангеловски пред мечот во Естонија

Македонската фудбалска репрезентација утре ќе гостува во Талин кај Естонија во рамките на третото коло во Лигата на нации. Во првите две кола во...

Македонија е на чекор од пласман на Европско првенство

  Македонија се пласираше во финалето на фудбалската Лига на нациите со победата над Косово од 2-1 во полуфиналниот плејоф дуел одигран вечерва на националната...

Ангеловски и Пандев: Со победа да го израдуваме нашиот народ

Селекторот Игор Ангеловски изрази уверување дека Македонија ќе биде на максимално ниво и подготвена за победа, на денешната прес-конференција спроти утрешниот натпревар против Косово...

МВР: Не смее да има публика на натпреварот со Косово

Министерството за внатрешни работи информира дека се преземени сите потребни мерки за беспрекорна организација и одигрување на фудбалскиот натпревар од полуфиналето од Лигата на...

Македонија со десетмина ремизираше кај Грузија

Фудбалската репрезентација на Македонија одигра нерешено на гостувањето кај Грузија 1-1 со што останува непоразена по два меча во Лигата на нации. Во првиот...

Ангеловски го објави списокот за дуелите со Ерменија и Грузија

Селекторот на македонската фудбалска епрезентација, Игор Ангеловски, го објави списокот на фудбалери за претстојните два натпревари против Ерменија (5 септември) и Грузија (8 септември)...

Сонот за настан на ЕП го одложи пензионирањето на Пандев

Горан Пандев ја пролонгира одлуката за крај на кариерата. Капитенот на македонската фудбалска репрезентација има желба да игра на Европското првенство. Поради пандемијата УЕФА...

Водечкиот стрелец на првенството доби повик од Ангеловски

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски повика 23 фудбалери за претстојните два натпревари против Австрија и Израел, во рамки на квалификациите за Европското првенство...

Ангеловски: Списокот в петок, многу „пожолтени“ и повредени

На Македонија во квалификациите за ЕП 2020 ѝ преостануваат уште две средби, со Австрија на гости (16 ноември) и со Израел дома (19-ти) На фудбалската...