Ознака: фудбалска репрезентација

Солзите на Ангеловски покажаа колку значи триумфот во Тбилиси

Игор Ангеловски во солзи го дочека пласманот на Македонија на Европското првенство, што покажува колку му значеше успехот кој е плод на неговата петгодишна...

Развеани знамиња го слават подвигот на македонските фудбалски херои

  Бројни знамиња се развеани во Скопје каде што вечерва се слави успехот на македонската фудбалска репрезентација, која избори прв пласман на Европско првенство. На...

Горан Велики

Меѓу бројните голови, успеси и трофеи во богатата кариера на Горан Пандев (37), вечерашниот гол против Грузија, сигурно ќе остане забележан како најзначаен и...

Пандев ѝ донесе на Македонија историски пласман на Европско првенство

Фудбалската репрезентација на Македонија оствари историски пласман на Европското првенство в година, совладувајќи ја Грузија со 1-0 по голема борба во вечерашниот меч одигран...

Барди им упати поддршка на соиграчите: Ајде момци, сите сме со...

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Енис Барди денеска е во составот на Игор Ангеловски за историскиот дуел што Македонија го игра во Тбилиси за пласман на...

Македонија со тројца стопери го почнувa мечот во Тбилиси

Македонската фудбалска репрезентација ќе и се спротивстави на Грузија во формација 3-4-1-2, во вечерашниот меч во Тбилиси за пласман на Европското првенство в година. Стандардниот...

Македонија без Барди, Ристевски и Велкоски против Грузија

Фудбалерот на шпански Леванте, Енис Барди ќе го пропушти утрешниот натпревар со Грузија во Тбилиси поради повреда  Покрај Барди, во Тбилиси не отпатуваа Кире...

Ангеловски: Стигнавме до финалето, нема тука да застанеме

Фудбалската репрезентација на Македонија денеска ги започнува подготовките за натпреварот против Грузија (12 ноември, Тбилиси), за пласман на Европското првенство. Репрезентативците се собраа во...

Џенова нема да го пушти Пандев да игра за Македонија?

Италијанските медиуми тврдат дека повеќе клубови од Серија А ќе им забранат на своите фудбалери да одговорат на повикот на своите репрезентации, што значи...

Македонија со играч помалку стигна до реми во увертирата на дуелот...

Македонија и Грузија ремизираа 1-1 во вечерашниот меч одигран на арената „Тодор Проески“ во Скопје, во рамки на фудбалската Лига на нациите (ЛН), лига...