11.8 C
Skopje
22.9.2021 - 18:27

Ознака: фудбалска репрезентација

Третото реми во низа ја закомпликува трката за Мундијалот

Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше третпат едноподруго во квалификациите за Светското првенство во Катар, овојпат против Романија 0-0 во Скопје, со што се закомпликува...

Милевски: Мечот во Скопје ќе биде сосема поинаков од оној во...

Македонската фудбалска репрезентација, утре, против Романија ќе го заокружи септемврискиот квалификациски циклус за пласман на Светското првенство. „Црвено-жолтите“ на претходните два натпревара ремизираа со...

Македонија испушти водство од два гола во Рејкјавик

Фудбалската репрезентација на Македонија ремизираше со Исланд 2-2, откако испушти водство од два гола разлика во последните 12 минути од мечот во Рејкјавик, во...

Милевски: Трите победи доволно зборуваат за силата на Ерменија

Фудбалската репрезентација на Македонија утре го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство. Противник на Македонија ќе биде селекцијата на Ерменија. Македонија против Ерменија...

Јаховиќ е повратник во репрезентацијата за септемвриските мечеви

Селекторот на македонската репрезентација, Благоја Милевски, попладнево го објави списокот на повикани фудбалери за септемвриските квалификациски натпревари за Светското првенство, што ќе се одржи...

Македонија забележа пад од десет места на најновата листа на ФИФА

Фудбалската репрезентација на Македонија падна од 62. на 72. место на најновата ранг листа на ФИФА, на чиј врв останува Белгија, додека новиот европски...

Милевски промовиран во нов селектор на Македонија

Благоја Милевски ја имаше промоцијата како нов селектор на фудбалската репрезентација на Македонија. Поранешниот селектор на репрезентацијата за фудбалери до 21 година, на функцијата...

Поради тебе, шефе, бевме како браќа во репрезентацијата

Горан Пандев до Игор Ангеловски Горан Пандев ја заврши репрезентативната кариера по историскиот настап на Европското првенство на Македонија, каде што најверојатно завршува и работата...

Поддршката на Заев за фудбалската репрезентација ја разлути Атина

Грција го замрзнува ратификувањето на меморандуми за соработка со Македонија поради објава на премиерот Зоран Заев на Твитер за македонската фудбалска репрезентација, во која...

Македонските фудбалери добија херојски пречек на скопскиот аеродром

Фудбалерите и стручниот штаб на македонската репрезентација беа пречекани од бројни навивачи и претставници на медиумите на скопскиот аеродром, по пристигнувањето од Амстердам каде...