Ознака: фудбалер

Нов повик да им се забрани на децата фудбалери да удираат...

Мејсон, поранешен фудбалер на Тотенхем, Хал и репрезентативец на Англија, кој поради скршеница на черепот предвреме ја заврши својата кариера, предлага децата под 11...

Извлечено телото од авионот, се чека потврда на идентитетот

Спасувачката екипа финансирана од приватни извори, главно пријатели на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, го извлече телото од остатоците од авионот што се урна во...

Трансферот на исчезнатиот Сала во Кардиф ќе донесе голема промена во...

Приказната за исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала може револуционерно да го промени фудбалот. Напаѓачот премина од француски Нант во Кардиф, но авионот, со...

Стојан Арсов – фудбалер на векот во Штип

Арсов по потреба играше на сите позиции, од последен човек во одбраната до најистурен играч во нападот. Со Брегалница трипати ја освојуваше шампионската титула...

Вредноста на Санчо за три месеци, од девет, пораснала на 87...

Освен на Санчо, уште на четворица фудбалери од петте најдобри европски лиги им се зголемила трансферната вредност за повеќе од 30 милиони евра Вредноста на...

Роналдо е на шест гола да стане трет прволигашки стрелец во...

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо во саботата го постигна петтиот гол за Јувентус, а со уште шест гола сезонава може да избие на третото место...

Руски фудбалери претепаа државен функционер

Руските фудбалери Александер Кокорин и Павел Мамаев во кафуле во Москва физички го нападнале Денис Пак, висок функционер во руското Министерство за индустрија и...

Младиот Леон од Охрид во Германија е голема фудбалска надеж

Леон Лекоски од Охрид има само 11 години, а веќе е еден од најталентираните фудбалери во покраината Северна Рајна Вестфалија, Германија. Тој минатата година...

Најскапиот тим на светот чини 1,2 милијарда евра

Во моментов најскапо платени фудбалери по позиции се Бекер (голман), Ван Дајк (одбрана), Дембеле (среден ред) и Нејмар (напад), од 11-те шест сега се...

Најдобрите велосипедисти заработуваат како просечен фудбалер

Крис Фрум има годишна заработка од околу 3,5 милиони, а победникот на Тур де Франс ќе добие 500.000 евра По Светското првенство (СП) во фудбал...