Ознака: „Фросина“

„На враќање“ – четврти роман на Фросина Пармаковска

„На враќање“ - четвртиот роман на Фросина Пармаковска, е промовиран деновиве од Октај Ахмед и од Душко Крстевски. - Пишувањето роман бара трпение и посветеност,...

Премиера на мјузиклот „Црно и бело“

Премиера на првиот македонски мјузикл „Црно и бело“ ќе се одржи вечерва, во 20 часот, во киното „Фросина“. Овој дипломски филм, како предизвик на...

Почнува ревијата на македонски филмови „Златна рамка“

Тридневната  ревија „Златна рамка“ – македонски филмови реализирани во 2018 година со поддршка на Агенцијата за филм ќе почне денеска попладне во киното „Фросина“...

Претстава за сириските бегалци во киното „Фросина“

Вечерва, во 20 часот, во киното „Фросина“ во МКЦ ќе се одржи премиера на претставата „Немам каде да се вратам“, на групата за перформанс...

Претставата „Немам каде да се вратам“ премиерно во кино „Фросина“

Претставата „Немам каде да се вратам“ на групата за перформанс Кунстверкштат при Младинскиот образовен форум премиерно ќе биде изведена вечер во кино „Фросина“ во...

Концерт на „Фолтин“ за франкофонијата

Во организација на Францускиот институт во Скопје, вечерва, во 20 часот, во Младинскиот културен центар (кино „Фросина“), ќе се одржи концерт на македонската група...