21.5 C
Skopje
24.6.2021 - 18:37

Ознака: Фросина Цековска

Врховен суд му ја зголеми казната на возачот кој прегази студентка...

Врховниот суд му ја зголеми затворската казна на возачот кој во 2015 година ја прегази студентката Фросина Цековска на булеварот „Партизански одреди“ во близина...

Обжалена пресудата за возачот кој прегази девојка на „Партизанска“

Основното јавно обвинителство Скопје ја обжали пресудата на Апелацискиот суд кој му ја намали казната на возачот кој во 2015 година ја прегази студентката...