Ознака: Фросина Ременски

Ременски: Јас и моето семејство немаме никаква поврзаност со Камчеви и...

Поранешната министерка и пратеничка Фросина Ременски вели дека медиумите некоректно известувале за нејзиниот сопруг и случајот „Рекет“. Таа денеска ги повика медиумите да ја проследат...

Ременски: Одлуката за обвинение против мене е избрзана

Пратеничката Фросина Ременски за обвинението дека е вмешана во случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека дознала од медиумите, пришто одлуката ја оцени како избрзана и...

Отфрлена кривичната пријава на Ременски против Гордана Јанкулоска

Скопското обвинителство ја отфрли кривичната пријава што пратеничката Фросина Ременски  ја поднесе против поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и за заменик-директор на...

Ременски смета дека не треба да биде гонета

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција изрази верување дека обвинителката Вилма Русковска ќе ја запре постапката...

Ременски на распит кај Русковска

Откако претходно два дена правеше увид во доказниот материјал на обвинителката Вилма Русковска, денеска пратеничката Фросина Ременски ќе треба да даде исказ за случајот...

Ременски: На ниту еден документ од доказите немам ставено потпис

Пратеничката Фросина Ременски по повеќе од три и пол часа заврши со увид во доказниот материјал. Таа не сакаше да ја коментира обемноста на...

Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за...

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска рече дека втората истрага за случајот „Рекет“ е при крај и очекува на...

Ременски вршеше увид во доказите шест часа

Речиси шест часа траеше увидот во доказите на пратеничката и потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, за случајот со работата на невладината „Меѓународен сојуз“, во...

Ременски врши увид во доказите за „Меѓународен сојуз“

Пратеничката и потпретседателка на Собранието од СДСМ, Фросина Ременски пристигна во Обвинителството за организиран криминал и корупција за да направи увид во доказите за...

Кривичниот суд ќе одлучува за обвинението за „Рекет“

Од утре ќе се дознае дали тричлениот судски совет при Кривичниот суд ќе го прифати обвинението на обвинителката Вилма Русковска во кое се опфатени...