14.8 C
Skopje
27.9.2021 - 10:55

Ознака: Фросина Ременски

Јовановски и Ременски бараат изземање на обвинителката Русковска од „Меѓународен сојуз“

Првообвинетиот во случајот „Меѓународен сојуз“, Бојан Јовановски, и поранешната потпретседателка на Собранието, Фросина Ременски, на денешното рочиште побараа изземање на обвинителката Вилма Русковска од...

Ременски бара Русковска да биде изземена од судењето за „Меѓународен сојуз“

Фросина Ременски, третообвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, заедно со Бојан Јовановски – Боки 13, бара да се изземе обвинителката Вилма Русковска од случајот, бидејќи,...

Јовановски и Ременски седнуваат на обвинителна клупа за „Меѓународен сојуз“

Бојан Јовановски познат како Боки 13 и пратеничката Фросина Ременски денеска ќе седнат на обвинителна клупа на судењето за „Меѓународен сојуз“, кое почнува во...

Ременски: Јас и моето семејство немаме никаква поврзаност со Камчеви и...

Поранешната министерка и пратеничка Фросина Ременски вели дека медиумите некоректно известувале за нејзиниот сопруг и случајот „Рекет“. Таа денеска ги повика медиумите да ја проследат...

Ременски: Одлуката за обвинение против мене е избрзана

Пратеничката Фросина Ременски за обвинението дека е вмешана во случајот „Меѓународен сојуз“ рече дека дознала од медиумите, пришто одлуката ја оцени како избрзана и...

Отфрлена кривичната пријава на Ременски против Гордана Јанкулоска

Скопското обвинителство ја отфрли кривичната пријава што пратеничката Фросина Ременски  ја поднесе против поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и за заменик-директор на...

Ременски смета дека не треба да биде гонета

Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски по распитот во Обвинителството за организиран криминал и корупција изрази верување дека обвинителката Вилма Русковска ќе ја запре постапката...

Ременски на распит кај Русковска

Откако претходно два дена правеше увид во доказниот материјал на обвинителката Вилма Русковска, денеска пратеничката Фросина Ременски ќе треба да даде исказ за случајот...

Ременски: На ниту еден документ од доказите немам ставено потпис

Пратеничката Фросина Ременски по повеќе од три и пол часа заврши со увид во доказниот материјал. Таа не сакаше да ја коментира обемноста на...

Русковска: На почетокот на јануари се надевам на второ обвинение за...

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска рече дека втората истрага за случајот „Рекет“ е при крај и очекува на...