Ознака: френк лампард

Вербата во младите му се исплати на Челси

Челси продолжува со одличните резултати по големата верба на Френк Лампард во младите фудбалери, иако еден повозрасен играч, Маркос Алонсо, се покажа како решавачки,...

Блескава победа на Манчестер јунајтед за заокружување на првото коло во...

Во последниот натпревар од првото коло на англиската Премиер-лига, Манчестер јунајтед на домашен терен со убедливи 4-0 го совлада подмладениот и реформиран тим на...

Лампард оди по првиот тренерски трофеј веќе на 14 август

Челси го назначи својот поранешен фудбалер, легендата на клубот Френк Лампард за нов менаџер на првиот тим на англискиот премиерлигаш, на местото на Италијанецот...

Враќањето на Лампард е почеток на новата ера на „Стамфорд бриџ“

Фудбалската легенда на Челси, Френк Лампард, е нов менаџер на „сините“ од Лондон, со кои потпиша тригодишен договор, пренесуваат светските медиуми.  - Неизмерно сум горд...

Невклопувањето во моделот на Челси би можело да биде од корист...

Богатата фудбалската кариера, Англичанецот Френк Лампард ја замени со менаџерското одело и само потврди дека фудбалската интелигенција ја префрла и од другата страна на...

Лампард подготвен да стане тренер

Поранешниот репрезентативец на Англија, Френк Лампард е подготвен да ја преземе улогата на тренер, но ја чека вистинската можност. Триесет и деветгодишниот поранешен играч од...