Ознака: Френи Шнајдер

Шифрин: Мојата мотивација не произлегува од соборувањето рекорди

Лани многу зборував дека навистина не обрнував внимание на очекувањата, знаејќи дека има разлика помеѓу очекувањата и реалноста, вели Шифрин, која лани забележа рекордни...

Шифрин ја заврши сезонава со серија рекорди

Таа освои четири кристални глобуси, за севкупна победничка (третпат во низа), во слалом (шести пат), велеслалом и во супервелеслалом (прв-пат) Американката скијачка Микаела Шифрин во...

Шифрин ја мина Шнајдер, следуваат Мозер-Прел, Вон, па Стенмарк!

Шифрин ја забележа рекордната 15-та победа во сезоната во СK, една повеќе од Швајцарката Шнајдер, 39-та во слалом, една помалку од рекордните 40 на...

Шифрин и Хиршер први фаворити на СП во Оре

Од денеска на СП ќе настапат околу 700 скијачи од рекорден број земји (77), меѓу нив и од Македонија, кои ќе се натпреваруваат во...

Шифрин е на четири победи до рекордот на Шнајдер

Американката ја забележа 10-та победа сезонава, а рекордот во една сезона е на Швајцарката Шнајдер, која пред 20 години забележа 14 Она што е Австриецот...