10.1 C
Skopje
12.11.2019 - 10:36

Ознака: Фред Пери

Мареј ќе добие статуа пред комплексот „Вимблдон“

Тој вчера загуби во пет сета во 1-то коло на Австралија опен, а од „Сеанглискиот клуб“ најавија дека наскоро пред терените на Вимблдон се...