20 C
Skopje
21.10.2020 - 18:40

Ознака: франческа виола

Првата жена што му кажа „не“ на својот силувач

Седумнаесетгодишната Франческа Виола од Сицилија е киднапирана и брутално силувана во 1965 година. Нејзиниот напаѓач, мафијашот Филипо Мелодиа, сакал со тој чин да ја...