Ознака: ФРАНЦУСКО ВЕТО

Заев за „Њујорк тајмс“: Француското вето ме уништи психолошки

По одложувањето на почетокот на пристапните преговори со ЕУ, премиерот Зоран Заев во интервју за весникот „Њујорк тајмс“ раскажа дека француското вето го уништило...

Во чии раце ќе падне монетата за поткусурување наречена Северна Македонија

ПОСЛЕДИЦИ ОД ФРАНЦУСКОТО ВЕТО Земјата одново се претставува како безбедносен проблем што би требало да го решаваат големите сили, а ЕУ се предупредува дека со...