5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 17:53

Ознака: француски војници

Во Бенин загинаа двајца француски војници кои спасуваа заложници

Двајца француски војници денеска беа убиени во операција за спасување на четворица заложници во африканскиот регион Сахел, објавија француските власти. Во соопштението се вели дека...