15.3 C
Skopje
6.4.2020 - 13:49

Ознака: француски вина

Трамп и Макрон на приватна вечера разговараа за светските прашања

Францускиот претседател Емануел Макрон и американскиот претседател Доналд Трамп денес имаа приватен ручек пред официјално да започне самитот на Г7 во Бијариц. Макрон подоцна изјави...