19.8 C
Skopje
21.6.2021 - 8:59

Ознака: Французи

Французите и Германците сѐ помалку му веруваат на НАТО

Повеќе од половина од испитаниците во 16-те членки на Алијансата што биле опфатени со истражувањето на истражувачкиот центар „Пју“ изјавиле дека нивната земја не...

Дури 680.000 Французи возат без дозвола

Во Франција 680.000 луѓе возат без возачка дозвола, а во повеќето случаи причина е цената за полагање возачки испит, пишува денеска весникот „Паризиен“. Весникот додава...

Прагматичните Французи вторпат се светски шампиони

Во финалето на 21. СП во Русија, Франција ја совлада Хрватска со 4-2 Заврши 21. Светско првенство (СП) во фудбал во Русија. Франција е новиот...

За 80 отсто Французи Трамп е агресивен, опасен и расист

Иако неодамнешниот самит во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун придонесе за подобрување на имиџот на претседателот на САД, Доналд Трамп, во очите на...