6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:37

Ознака: Французин

Французин направи пица со дури 254 вида сирење

Французинот Беноа Бруел од Лион го собори Гинисовиот рекорд кога направи пица со дури 254 вида сирење. Бруел се занимавал со повеќемесечна административна работа...

Французинот Гијом Мисо – најпродаван автор онлајн

Онлајн-книжарница „КупиКнига.мк“, која претставува агрегатор на понудата од скоро сите издавачки куќи во Македонија и во регионот, ја претстави листата на најпродавани книги во...

Патници направиле хаос на аеродромот во Скопје

Француски државјанин ноќеска околу 1 часот на Граничен премин Меѓународен аеродром – Скопје се заканувал и омаловажувал полициски службеник. -Полициски службеници, при преземање на службени...

Килијан Мбапе е осмиот тинејџер шампион

Французинот со голот во финалето се израмни со Пеле, а вкупно влезе во малата група влијателни тинејџери на светските прваци, во која е и,...