22 C
Skopje
18.9.2018 - 20:09

Ознака: Франција

Франција стигна до врвот и на шампионски младински погон, а има...

На СП 2018, Франција во својот состав имаше шестмина некогашни младинци шампиони, и тоа светските Умтити, Погба, Ареола и Товин (2013-та, селекција до 20...

Светската титула позитивно ќе се одрази врз економиите на Франција и...

Победата на Франција на Светското првенство ќе обезбеди дополнителни 0,2 проценти зголемување на потрошувачката во земјата во 2018 година. Ова го предвидува светскиот лидер...

Кој гласаше за Франција во мини-анкетата на „Нова Македонија“?

Во мини-анкетата на весникот „Нова Македонија“, спроведена пред почетокот на Светското првенство (СП) во фудбал во Русија, во која учествуваа 22 спортисти, тренери и...

Турнеја на обоистот Томе Атанасов во Шпанија и во Франција

Обоистот Томе Атанасов ја започнува својата солистичка триесетдневна турнеја во Шпанија и во Франција, како солист на Камерната филхармонија на Келн. Тој ќе исполни...

Франција го затвори трговското претставништво во Русија

Франција одлучи да го затвори своето трговско претставништво во Русија по, како што објави денеска, долгите преговори со тамошните власти започнати по протерувањето на...

Од славје до безредие

Двајца навивачи на Франција загинаа вчера вечер додека го славеле освојувањето на светската титула против Хрватска. Во градот Анеси, навивач одлучи да ја прослави титулата...

Модриќ: Не секогаш победува подобриот

Капитенот на Хрватска Лука Модриќ беше движечката сила на тимот на патот кон големото финале на Мундијалот 2018. И покрај поразот од Франција (2:4)...

Пронајден туристот од Франција што се загуби на планина Баба

Планинари спасувачи од Дирекцијата за заштита и спасување-Битола успешно ја завршија потрагата по турист од Франција кој вчера залутал низ моликите на планината Баба. Гостинот...

Франција ја освои титулата светски фудбалски првак

Француската фудбалска репрезентација денеска во финалето на Мундијалот ја совлада Хрватска со 4:2 и по вторпат ја освои титулата светски првак. Хрватите добро го започнаа...

Франција или Хрватска?

Кој ќе биде новиот светски првак во фудбал, Франција или Хрватска? Кој ќе го подигне славеничкиот пехар во Москва? Тоа е најчестото прашање кое сега сe поставува...