7.8 C
Skopje
6.12.2021 - 22:36

Ознака: Франс Тимерманс

Силна поддршка за почеток на преговорите со ЕУ

Заев по средбата со Тимерманс Премиерот Зоран Заев и членовите на македонската делегација, заменик-претседателот во Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, министерот за надворешни...

Тимерманс: Имаше грешки во нарачките за вакцини

Потпретседателот на Европската Комисија Франс Тимерманс призна дека Европската Унија направила грешки во изготвувањето на стратегијата за вакцинација против коронавирусот, објавија германски медиуми. - Вистина...

Тимерманс напиша љубовно писмо за Велика Британија

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс, напиша љубовно писмо до Велика Британија, изразувајќи длабока болка за брегзитот дека секогаш ќе бидат добредојдени да се...

Јагленот и натаму клучен за производството на струја во Македонија

ЕУ започнува сериозна борба со загадувањето предизвикано од употребата на фосилни горива, а холандскиот социјалист Франс Тимерманс ќе го предводи спроведувањето на „Европскиот зелен...

Заев – Тимерманс: ЕУ да донесе одлука за старт на преговорите

Европската Унија сега треба да го направи одлучниот чекор и да донесе одлука за старт на преговорите за пристапување во членство за Македонија, и...