25.9 C
Skopje
26.4.2019 - 14:11

Ознака: Фофи Генимата

Генимата: Сакаме решение, но не било какво

Позициите на Движењето на промена во однос на економијата, но и за Договорот од Преспа ги претстави претседателката на партија во нејзиниот говор во...

Преговорите за името во фокусот на средбата Коѕијас- Генимата

Шефот на грчката дипломатија  Никос Коѕијас и лидерката на ПАСОК и Движењето за промени Фофи Генимата на нивната денешна 90-минутна средба во грчкиот Парламент...