Ознака: фотографирање

Мизрахи пријавила во МВР дека била следена и фотографирана

Поранешната министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи вчера во 23.40 часот пријавила во полиција дека во неколку наврати била следена од непознати...

Колку лајкови добивте за Да Винчи?

Порано фотографирањето на изложби беше забрането, во денешно време тоа е дури и пожелно. Па зошто тогаш постои толкав снобизам во однос на оваа...

Приведено лице за фотографирање гласачко ливче во Аеродром

Едно лице е приведено бидејќи го фотографирало гласачкото ливче, потврдија од МВР за МИА. Инцидентот се случил на гласачко место во градинката „Срничка“ во Општина...

Животот на суперхероите од „Марвел“ кога не го спасуваат светот

Давид Губеро од Барселона е графички дизајнер кој работи на реклами, филмови и анимирање. Тој обожава играчки и фигури, а неговата колекција е огромна....

Зрелите години не се пречка за фотографирање

Во Галеријата на Тутунска банка се изложени фотографии на тројца млади пензионери Фотографот Александар Кондев, кој е куратор на актуелната изложба на тројца фотографи отворена...