Ознака: ФОТОВЕСТ

Градинката во Вевчани доби нови детски реквизити

Фотовест По цели 40 години од основањето на детската градинка „Планински цвет“ во Вевчани, неодамна првпат беа поставени нови, современи играчки и реквизити за најмладите....

Фотовест

Сообраќајните прописи можеби не се почитуваат, но мерките за здравствена заштита се испочитувани, под услов дека се од исто семејство

Затнување и одзатнување

Коинциденција? Метафора? Скриена порака? Карма? Додека во Брисел се одвиваше самитот на лидерите на ЕУ, од кој се очекува да произлезат редица важни насоки...

ФОТОВЕСТ

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун лично го следеше најновото лансирање проектили, кое, според официјален Пјонгјанг, претставува „тестирање ново оружје“. Станува збор за петта серија на...

ФОТОВЕСТ

Руската полиција уапси над 1.000 демонстранти на опозициските протести во Москва. Меѓу уапсените има и новинари, како што е дописникот на „Дојче веле“. Протестите...

Фотовест

Францускиот претседател Емануел Макрон учествуваше на годишната воена парада со која во центарот на Париз се одбележа Денот на падот на Бастилја. Манифестацијата ја...

ФОТОВЕСТ

Патнички автобус експлодирал во центарот на Шведска, по што возилото целосно изгорело. За среќа, автобусот бил празен, а првичните информации на шведските власти говорат...

ФОТОВЕСТ

Западните делови на САД ги зафати студен бран, познат како поларен вител, поради што животот во повеќе градови е парализиран. Поради арктичкото време досега...

ФОТОВЕСТ

Над 2.500 руски војници, припадници на безбедносните сили и 80 специјални оружја учествуваа на воена парада по повод 75-годишнината од падот на нацистичката опсада...

ФОТОВЕСТ

Повеќе стотици демонстранти, инспирирани од француските „жолти елеци“, протестираа во Лондон против владината програма за штедење, која тешко ги погоди сиромашните. Облечени во жолти...