16.9 C
Skopje
21.7.2019 - 2:36

Ознака: Фосфорни бомби

Русија ја обвини САД за користење фосфорни бомби, Пентагон демантира

Русија ја обвини САД дека во воздушните напади на воени цели на истокот на Сирија користела фосфорни бомби, во зоната со цивили. Користењето фосфорни бомби...