9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 16:29

Ознака: форум

Споделуваме искуства за привлекување странски инвестиции

Заев на средба со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и...

Џафери: Тоа што сум претседател на Собранието говори за нашите предности...

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денес имаше средба со претставниците на Европскиот муслимански форум предводени од претседателот на овој Форум,...

Бесими: Приходите повисоки за над 14 проценти, средствата ќе се насочат...

Навистина добрата наплата на давачките во буџетот од почетокот на годината, овозможија да се издвојат дополнителни средства за мерки за поддршка на стопанството и...

Варвициотис: Не поддржуваме раздвојување на Северна Македонија и Албанија на патот...

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров утрово во Атина го започна своето учество на 6-от Економски форум Делфи со панел...

Шахпаска на форумот за Западен Балкан повика на еднакво општетсво

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска учествуваше на онлајн Форумот за Западен Балкан: Дијалог на високо ниво за социо-економското влијание на...

Спасовски на министерски форум на ЕУ за борба против криминалот

Под покровителство на германското претседателство со Советот на ЕУ, министрите за правда и за внатрешни работи на Германија, заедно со делегација од Европската комисија,...

Драган Бјелогрлиќ и Бранко Црвенковски меѓу учесниците на 27. Копаоник бизнис-форум

Дваесет и седмиот Копаоник бизнис-форум ќе се одржи од 1 до 4 март годинава во Конгресниот центар на хотел „Гранд“ на Копаоник, а централна...

Почнува тринаесеттото издание на традиционалниот форум Европа – Украина

Тринаесеттото издание на традиционалниот форум Европа – Украина денеска ќе биде отворено во Жежов, Полска, под мотото „Нови можности, стари закани“. Гостите од Полска, Украина,...

Пендаровски на форумот „Сеќавање на холокаустот и борба против антисемитизмот“

Претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на форумот „Сеќавање на холокаустот и борба против антисемитизмот“, којшто се одржа во Ерусалим, Израел. На форумот, покрај претседателот и...

Пендаровски: Двете држави ја споделуваат трагедијата на Холокаустот во кој беа...

Претседателот, Стево Пендаровски, кој во Ерусалим ќе учествува на Форумот по повод Меѓународниот ден за сеќавање на Холокаустот 27 јануари и 75-годишнината од ослободувањето...