6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 19:22

Ознака: Формула

Макрон има формула за преземање на контролата во ЕУ?

Францускиот претседател смета дека ЕУ мора веднаш да реагира бидејќи се соочува со почеток на биполарен свет, поради што Европа мора да биде играч,...

Обврските и правата на кантарот на Алијансата

Има ли НАТО веродостојна формула за вреднување на партиципацијата на своите членки Уште 3-4 ратификации на протоколот за членство во НАТО, од парламентите на земјите-членки,...

Во потрага по формула за изворна демократизација на државата

Речиси две децении, од 2002 година досега, во Македонија во сила е пропорционален изборен модел со шест изборни единици. Тоа е доволен период за...

Среде натпревар формула летна во воздух

Само една недела по катастрофалниот судир на Формула 2 трката во која животот го загуби младиот Французин Антоан Убер, мотоспортот уште еднаш докажа дека...

Металург – национален ракометен генератор

Живееме и работиме за деновите кога резултатите од нашата работа излегуваат на виделина. Овој наш концепт е многу благороден, не само за играчите и...

Тајна формула за победа на изборите

По што овие избори што се пред нас ќе се разликуваат од претходните изборни циклуси. По многу нешта и по ништо, истовремено. Ќе кажете...

Суета

„Диоген вели: „Толку!“ Диоген вели: „Толку! Не барам веќе, нема. Треба да се поправа“. Денес најважната работа на секој човек е да не полуди. Такво време...

Волф: Треба да се разбудиме, заостанавме во секој аспект

Директорот на Мерцедес, Тото Волф изјави дека е незадоволен од резултатите што ги постигнаа возачите од неговиот тим на патеката „Жил Вилнев“ на трката...

Хамилтон со пол позиција во Барселона

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон обезбеди пол-позиција пред утрешната трка за Големата награда на Шпанија. Хамилтон на патеката во Барселона извозе со најбрзиот круг од...

Мајами нова дестинација за Формула 1

Раководството на Формула 1 од следната година планира да одржува трки во Мајами, а набргу ќе биде познато дали тие планови ќе се реализираат. Локалните...