3.8 C
Skopje
9.12.2019 - 17:56

Ознака: Формула 1

Израмнет рекорд – и годинава 21 трка во Ф1

В недела почнува 72-та сезона во Формула 1, традиционално со трката во Мелбурн (Австралија). Десетте тима, со вкупно 20 возачи, за нова титула ќе...