Ознака: Формула 1

Формула 1 во Холивуд

За идниот месец е предвиден спектакл по улиците на Лос Анџелес, пред трката за големата награда на САД, во Остин Формула 1 на 30 октомври...

Хамилтон се врати како најбрз на вториот тренинг во Сингапур

Луис Хамилтон го врати Мерцедес на врвот на вториот тренинг пред Сингапур ГП трката, ставајќи крај на доминацијата на последните две трки на Ферари,...

Ферари крои тактика за да стигне до првата победа

Мина повеќе од половина од годинашната натпреварувачка сезона во Формула 1, а тимот на Ферари и понатаму не знае што е победа, што секако...

Проблеми за Ферари и пол-позиција за Хамилтон на Хокенхајм

Возачот на Мерцедес Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на утрешната трка за Големата награда на Германија. Најбрзиот круг на патеката Хокенхајм, Британецот го...

Рекордна шеста победа за Хамилтон на Силверстоун

Луис Хамилтон ја забележа рекордната шеста победа на својата домашна трка во Силверстоун, откако успеа да го помине освојувачот на пол-позицијата, колегата од Мерцедес,...

Хамилтон ја критикува одлуката во ист ден да има Ф1 и...

Луис Хамилтон ја критикува одлуката да се одржи трката во Формула 1 за големата награда на Велика Британија во ист ден како и финалињата...

Во Мелбурн ќе почне и прославата на 70 години Ф1

Со 25-та трка во Мелбурн в година, на 15 март, ќе почне новата сезона во Формула 1 и прославата на 70-годишнината на Формула 1....

Хамилтон има 266 пати поголема плата од Албон

Најдобрите возачи во Формула 1 традиционално заработуваат многу пари, но само оние најдобрите. Луис Хамилтон во кариерата веќе заработил 500 милиони евра само од клупските...

Леклер со Ферари прв на квалификациите во Австрија

Шарл Леклер ќе стартува од пол-позицијата на деветтата трка во првенството на Формула 1, големата награда на Австрија. Одличните квалификации на Леклер, кој вторпат...

Ферари почнаа да разгледуваат „поинакви“ концепти

Ферари почнале да разгледуваат „нови концепти“ за промени на болидот за 2019 година, признава шефот на тимот Матија Биното пред Монако ГП овој викенд. По...