Ознака: Формула 1

Рос Браун: Формула 1 пак ќе биде возбудлива, само ќе биде...

Практиките што ги имавме во минатото едноставно не може да постојат. Церемонијата на подиумот нема да може да се случи како што се правеше...

Oткажани уште три трки во Формула 1

Гранпри-трките во Формула 1 (Ф1) што требаше да се одржат во Јапонија, Сингапур и во Азербејџан се откажани поради пандемијата на коронавирусот, објави „Би-би-си“....

Формула 1 ќе почне во Европа, со осум трки за два...

Сите трки (по две во Австрија и во В. Британија и по една во Унгарија, Шпанија, Белгија и во Италија) би се возеле без...

Формула 1 може да почне со двете трки во Шпилберг

Безбедносниот концепт на организаторите на трките во јули го одобри Министерството за здравство на Австрија Формула 1 повторно ќе ги придвижи моторите во почетокот на...

Одобрен буџетскиот лимит во Формула 1

Со одлука на Советот на светскиот мотоспорт, од следната сезона тимовите во Формула 1 (Ф1) ќе имаат буџетски лимит од 145 милиони долари. Договорено...

Мекларен ќе отпушти 1.200 работници

Групата Мекларен ќе отпушти околу 1.200 работници, вклучувајќи и 70, кои се вработени од тимот на Формула 1, поради кризата предизвикана од пандемијата на...

Полека се составува календарот за сезоната во Формула 1

По двете најавени трки во Австрија, предвидени за 5 и за 12 јули, Ф1 и Силверстоун договорија нови две трки потоа, а белгиската влада...

Хамилтон: Паузата ми даде поголема енергија и решителност

Добивам пораки од луѓе низ светот на кои им недостига тоа што не можат да гледаат Формула 1. Тоа покажува колку е значаен спортот...

Хамилтон секоја година ја менува техниката на возење

Секогаш можете да се подобрите. Не победувавме на секоја трка минатата година, има области на кои се сопнавме и има многу елементи во победите....

Сеидл: Формула 1 се соочува со „тешка“ одлука

По­стои го­ле­ма жел­ба во јав­но­ста по­втор­но да има спорт­ски на­ста­ни, ду­ри и ако тоа е са­мо на ТВ. Но по­сто­јат мно­гу раз­лич­ни ас­пе­кти што...