-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:06

Ознака: „Форми во црно“

„Форми во црно” – изложба на Мице Јанкуловски

Утре во 20 часот во Уметничката галерија во Куманово ќе се отвори изложбата на Мице Јанкуловски. Изложбата ќе ја отвори проф. д-р Милан Јазбец, амбасадор...

„Форми во црно“ на Мице Јанкуловски во Охрид

Изложбата „Форми во црно“ на Мице Јанкуловски, чиј куратор е Корнелија Конеска, ќе се отвори утревечер, во 20 часот, во музејот „Куќата на Робевци“,...