15.8 C
Skopje
29.9.2021 - 4:11

Ознака: Форбс

Роналдо и Меси годинава ќе заработат 235 милиони долари

Севкупно, десетте најплатени фудбалери се очекува сезонава да заработат околу 585 милиони долари, што е повеќе од ланските 570 СПОРЕД МАГАЗИНОТ „ФОРБС“ Кристијано Роналдо од Манчестер...

Ријана и официјално е најбогата музичарка во светот

Според „Форбс“ Пејачката Ријана официјално стана милијардерка, благодарение на нејзиниот бренд „Фенти“, кој комбинира козметички производи, како и долна облека, а неодамна објави пуштање во...

Ким Кардашијан влезе во клубот на милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија.  која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од ријалити-шоуто „Дружење со семејството...

„Форбс“ ја оспори вредноста на богатството на Канје Вест

Богатството на раперот Канје Вест се најде под лупа поради извештаите дека тој е еден од најбогатите афроамериканци, а „Форбс“ неговиот имот го процени...

Ријана влезе на листата на најбогати самостојни жени на „Форбс“

 Поп-ѕвездата Ријана за првпат се најде на листата на „Форбс“ за најбогати самостојни жени во Америка, пренесува „Фокс бизнис“. Таа е 33-та на списокот со...

Пет технолошки трендови во 2021 година според „Форбс“

Американското деловно списание „Форбс“ издвои пет технолошки трендови за кои смета дека во 2021 година сите мора да бидат подготвени. Станува збор за трендови...

Десетте најплатени фудбалери заработиле над половина милијарда долари

Според магазинот, Меси за годинава е прв на листата, со 126 милиони долари, зад него се Роналдо со 117, Нејмар со 96 милиони долари...

Меси стана вториот фудбалски милијардер

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси, стана вториот фудбалски милијардер по неговиот стар ривал Кристијано Роналдо, тврди американскиот магазин „Форбс“. Според „Форбс“, Меси сега има заработено...

Далас каубојс останува највредниот спортски клуб на светот

Магазинот „Форбс“ и годинава ја објави листата на највредните спортски клубови во светот. Петта година по ред на првото место е Далас каубојс од...

Што се случува со воените трупи на САД во Европа?

Анализа на „Форбс“ Американскиот бизнис-магазин „Форбс“ е еден од најрелевантните извори на информации во светот. Особено е влијателен со своите економски анализи на состојбите на...