4.8 C
Skopje
28.10.2021 - 12:13

Ознака: фонд

Почна првата уплата од државата кон двете приватни пензиски друштва

Првата уплата од државата кон двете приватни пензиски друштва за оштетените осигуреници на кои со години не им биле плаќани придонеси во вториот пензиски...

Социјалните мрежи преплавени со барања за донации

Огромен број молби за донации секојдневно го преплавуваат интернет-просторот. Социјалните мрежи се преполни со барања за донации, кои се чини се единствена надеж за...

Обвинителството ќе истражува дали имало злоупотреба со грантовите од Фондот за...

По објавите во медиумите за евентуални злоупотреби при доделување на грантови по јавен повик од Фондот за иновации и технолошки развој, Основното јавно обвинителство...

Макрон: Локалните заедници кои прифаќаат бегалци да бидат помогнати од посебен...

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска предложи формирање Фонд на ЕУ за поддршка на локалните заедници кои прифаќаат бегалци. Како што јави АФП, ваквиот предлог на...

Специјален фонд за спас на еврото

Според аналитичарите, за тоа дека еврото не функционира сведочат токму економските показатели: еврото е, како и порано, премногу слабо за Германија и премногу силно...