-4.2 C
Skopje
20.1.2022 - 0:01

Ознака: Фондот за здравствено осигурување

ФЗОМ: Тестовите за ковид-19 чинат од 1.100 до 5.500 денари

Фондот за здравствено осигурување со соопштение појаснува како се формирани цените за еден тест за коронавирус, кој е на товар на државата. Од таму...

Манчевски: На граѓаните ќе им се издаваат документи по електронски пат

За да се намали фреквенцијата и редовите на чекање, особено за документите кои најчесто им се потребни на граѓаните, овозможивме најчесто бараните документи како...