Ознака: фокусот

Бундес-лигата очекува една милијарда ТВ-гледачи

Викендов натпреварите од германското првенство ќе се пренесуваат во живо во Европа, потоа во Кина, Индија, Бразил, Јапонија, Мексико... Викендов очите на спортскиот свет ќе...

Тројката Џоли, Анистон и Пит повторно во фокусот

Случувањата поврзани со популарната тројка Анџелина Џоли, Бред Пит и Џенифер Анистон постојано ги полнат страниците на жолтиот печат, а од скоро се појавија...

Дали можеме да ги постигнеме поставените цели?

За да се постигне некоја цел, најпрвин е неопходна мотивација. Мотивацијата претставува желба, поттик да се дејствува со намера да се постигне целта што...