Ознака: флорида

Куќите на Флорида по ураганот Мајкл мета на крадци

Куќите и деловните простории на Флорида, кои пред една недела беа зафатени од ураганот Мајкл и останаа без електрична енергија, сега се мета на...

Најмалку двајца загинати во налетот на ураганот Мајкл

Околу 320.000 луѓе не се евакуирале на брегот на Мексиканскиот Залив на Флорида пред ударот на ураганот Мајкл, соопшти синоќа официјален претставник на американскиот...

Флорида и Алабама се подготвуваат за ураганот Мајкал

Ураганот Мајкал се засилува и се очекува да прерасне во еден од најголемите урагани пред да стигне до Флорида до средината на неделата. Брзината на...

Извинете што пукав, ама и онака не застрелав никого

Тинејџерот што вчера пукаше во средно училиште на Флорида, при што еден ученик беше повреден, дополнително ја вознемири јавноста во САД поради начинот на...