14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 15:50

Ознака: Флорентино Перез

Озборувања, навреди и уцена во „кралскиот скандал“ со протечените разговори на...

Озборувања, наводна уцена и најави за тужби се опфатени во скандалот со објавувањето во јавноста на аудиоснимки од приватните разговори на претседателот на Реал...

Егзодусот од Суперлигата го соочи нејзиниот зачетник со најголемиот предизвик досега

Егзодусот од Суперлигата претставува ретко видено понижување за идејниот творец на проектот - претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, пишува „Фајненшл тајмс“. Перез имаше амбиција...

Реал ќе гради супермодерен стадион од титаниум

Реновирањето на „Сантијаго Бернабе“ ќе чини околу 600 милиони евра, треба да почне наскоро и да биде завршено за четири години, а процените се...

Поразот од Ајакс повторно отвори многу прашања за проблемите на Реал...

Вообичаено е ако еден од најголемите фудбалски клубови на светот Реал Мадрид загуби двапати по ред во „Ел класико“ од најголемиот конкурент Барселона на...

Перез: Нема сомнеж дека Модриќ е најдобар

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез верува дека никој не го поставува прашањето дали Лука Модриќ е најдобриот фудбалер за 2018 година. Хрватот ја прекина...