14.4 C
Skopje
23.4.2019 - 16:33

Ознака: Флоренс

Ураганот Флоренс предизвика штета во висина од 44 милијарди долари

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што го погоди Нортриџ во Калифорнија...

Во ураганот Флоренс во САД досега загинаа 43 лица

Бројот на жртвите од ураганот Фиренца во САД достигна 43, соопштија властите, пренесува БТА. Претходните извештаи посочуваа дека во ураганот загинале 41 лица. Најголемиот дел од...

Бројот на жртви од ураганот Флоренс во САД се искачи на...

Бројот на загинати при налетот на ураганот Флоренс на источниот брег на САД, се искачи на 37, додека 15.000 луѓе сè уште не можат...

Во бурата Флоренс загинаа 23 лица, најавени големи поплави

Бурата Флоренс, иако ослабена, и понатаму предизвикува огромна штета во американските сојузни држави Јужна и Северна Каролина, додека се движи крај американскиот источен брег...

Ураганот Флоренс однесе 17 животи

Ураганот Флоренс што ги погоди американските држави Северна и Јужна Каролина и Вирџинија, досега однесе 17 животи, јавија американски медиуми. Повеќе од 640 илјади жители...

Најмалку осум загинати од бурата Флоренс во САД

Најмалку осум лица загинаа при налетот на тропската бура Флоренс, што ги погоди американските сојузни држави Северна и Јужна Каролина, соопшти Националниот центар за...

Флоренс донесе поплави, остави пустош

Ураганот Флоренс, пред да ослабне до тропска бура, зеде најмалку пет жртви во Северна Каролина. Националниот центар за урагани во Мајами синоќа соопшти дека силата...

Ураганот Флоренс ги зема првите жртви, настрадаа мајка и бебе

Американските власти предупредуваат дека поради ударот на ураганот Флоренс на источниот брег на САД би можело да има многу мртви. Според најновите податоци, ураганот...

Под налетот на ураганот Флоренс драматично расте нивото на реките

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од ураганот го погоди градот Рајтсвил...

Жариштето на ураганот Флоренс достигна до Северна Каролина

Жариштето од ураганот Флоренс денеска пристигна до копното во близина на градот Рајтсвил во сојузната држава Северна Каролина, соопшти Американскиот центар за набљудување на...