8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 8:08

Ознака: Фиџи

Успеа да убеди стотици да ја следат на Фиџи, но не...

Лидерката и основачка на култот кој проповедаше дека доаѓа крајот на светот, доби шестгодишна казна затвор за држење на нејзините следбеници како заробеници на...

Силен земјотрес го погоди Фиџи

Земјотрес со интензитет од 7.8 степени по Рихтеровата скала е регистриран на 123 километри југоисточно од Фиџи, на длабочина од 669 километри, соопшти денеска...

Силен земјотрес кај Фиџи предизвика мало цунами

Силен подводен земјотрес, со јачина од 8,2 степени, според Рихтеровата скала, забележан е кај Фиџи. Земјотресот предизвикал мало цунами.  Американскиот геолошки завод соопшти дека епицентарот на...

Патување низ светот – од Фиџи до Лаос

" order_by="sortorder" order_direction="ASC" returns="included" maximum_entity_count="500"]