20.8 C
Skopje
30.7.2021 - 3:39

Ознака: фифа

Потенцијалните домаќини на „скенер“

Официјалните лица на ФИФА беа во Атланта, Торонто, Њујорк и во Њу Џерси, а идната недела треба да одат и во Мароко, како дел...

Македонија е 77-та и 79-та

Македонската репрезентација е на 77-то место на априлската ранг-листа на Светската фудбалска федерација (ФИФА), што е пад за две места во однос на рангирањето...

Македонија назадуваше две позиции на ранг листата на ФИФА

Македонската фудбалска репрезентација се најде на 77.место на ФИФА ранг-листата објавена денеска. „Црвено-жолтите“ го влошија својот пласман по двата нерешени исхода на мартовските контролни средби...

Пет работи на кои ќе инсистираат судиите на СП 2018?

Во минатите три години судиите посетуваа подготвителни семинари, со фокус на ферплејот, заштитата на фудбалерите и на имиџот на спортот, како и на доследноста...

Ибрахимовиќ се соочува со забрана за настап на Мундијалот?

Светската фудбалска федерација (ФИФА) може да го забрани евентуалниот настап на Златан Ибрахимовиќ (36) на Светското првенство ќе се одржи во Русија во јуни. Доколку...

НатпреВАР

Технолошките помагала треба да влезат со сета своја сила. ФИФА реши системот ВАР да биде применуван од СП 2018, што донесе многу спротивставени мислења....

ФИФА воведува навивачка легитимација, без која билетот за СП е безвреден

Љубителите на фудбалот кои ќе сакаат да го следат Светското првенство (СП) во Русија налето, нема да можат да влезат на стадион со купен...