36.8 C
Skopje
28.7.2021 - 19:34

Ознака: ФИНА

Нема веќе фина ЕУ

За да биде глобален играч, ЕУ треба да престане да игра судија Пред околу 15 години, претседателот на Европската комисија, Романо Проди, предложи визија за...

Победник во Охрид и на Светскиот куп на ФИНА

ТОМИ СТЕФАНОВСКИ (2) Пред 10 години Томи Стефановски го преплива Ла Манш, а во 2016 година на залезот од кариерата ги постигна најголемите резултати во...

Хет-трик на Поп Ацев во Светската серија ултрамаратони

Тој по шесте трки сезонава (во Розарио, Санта Фе, Сен Жан, Охрид, Нови и на трката Капри - Неапол) ја освои титулата, а победник...

Филипчев: Верувам дека недоразбирањата брзо ќе бидат надминати

Чекаме одговорот на нашето ургентно писмо до ФИНА, а во меѓувреме ќе сториме сѐ и покрај ваквата ситуација, македонското пливање да не трпи, ќе...

Заминуваат во странство за да се раздолжат дома

Хрватска Околу 270.000 хрватски граѓани во Хрватска имаат блокирани банкарски сметки, вели статистиката на државната Финансиска агенција (ФИНА). Минатата година бројот на блокирани граѓани изнесуваше...

ФИНА дозволи пливачите да се натпреваруваат на независни митинзи

ФИНА е под зголемен притисок од пливачите, меѓу кои и олимпискиот и светски шампион Адам Пети, кои бараат поголем финансиски дел од приходите што...