Ознака: финасии

Хрватската евромонета со Тесла ги разлути Србите, а онаа со куната...

Неодамнешното претставување на дизајните на евромонетите кои ќе се најдат во оптек во Хрватска, како и во 19 други земји-членки на еврозонотата, предизвика бурна...

Зошто Мет Дејмон навлекува на криптовалутите?

Историјата е исполнета со зборовите „за малку“, вели славниот американски актер Мет Дејмон додека се наоѓа во галериски простор, зборувајќи и други фрази кои...

Најголемото светско криптобогатство почна со пријателска партија покер

Гранпри-трката на Формула 1 во Абу Даби вообичаено привлекува филмски ѕвезди, славни спортисти и голем број на познати личности од различни сфери, а минатиот...

На Саркози му се суди за незаконско финансирање на изборната кампања

Почна судењето на поранешниот француски претседател Никола Саркози во Париз. На Саркози му се суди за нелегално финансирање на изборната кампања, две недели откако во...

Народна банка порачува дека економијата е стабилна

Економските текови се стабилни, а согледувањата за амбиентот за спроведување на монетарната политика се непроменети во однос на претходната оцена. Неизвесноста и ризиците од...

Ликот на класата милијардери се менува

Дали Европа станува поамериканска во нејзиното создавање на богатство, додека САД стануваат поевропски? Милијардерите можеби се разликуваат од нас. Но тие исто така се разликуваат...