13.3 C
Skopje
13.11.2019 - 5:05

Ознака: финансиски ферплеј

Гревовите на богатите ја ставаат на искушенија европската куќа на фудбалот

Одличната сезона на Манчестер сити под водство на шпанскиот стратег Пеп Гвардиола би можела да заврши неславно, откако деновиве се споменува дека „граѓаните“ се...

Милан ќе се согласи да паузира од Европа?

Италијанските медиуми тврдат дека Милан ќе се обиде да се договори со УЕФА околу прекршувањето на финансискиот ферплеј (ФФП), и ќе се согласи да...

Манчестер сити е пред исклучување од Лигата на шампиони!

УЕФА размислува за суспензија на Сити поради прекршувања на финансискиот ферплеј (ФФП), а евентуалната казна би следувала во најскоро време Финансиските истражувачи на Европската фудбалска...

УЕФА му прогледа низ прсти на Милан

УЕФА го казни Милан со 12 милиони евра за кршење на правилата за финансиски фер-плеј. Казната беше објавена еден ден по елиминацијата на Милан од...

УЕФА ја соопштува казната за Милан

Европската фудбалска унија (УЕФА) денеска ќе ја соопшти казната за Милан поради непочитување на финансискиот ферплеј. Пред неколку месеци, Милан беше казнет со одземање на...