7.9 C
Skopje
4.12.2020 - 21:29

Ознака: финансиски план

Макрон: Договорот е најважниот момент уште од воведувањето на еврото

Договорот за планот за закрепнување на Европската унија (ЕУ) и повеќегодишниот буџет е најважниот момент од воведувањето на еврото, рече францускиот претседател Емануел Макрон. -...

Во Европа се подготвува битка вредна 750 милијарди евра

Амбициозниот европски план за закрепнување од кризата ги обедини Франција и Германија. Можеби нема да биде лесно да се убедат противниците Автор: Лајонел Лорен Блумберг Планот за...

ЕК ќе го објави планот за заздравување на економиите од пандемијата

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен денеска попладне ќе го објави долгоочекуваниот план за заздравување на економијата од пандемијата на коронавирусот и...

Зошто планот на Меркел и Макрон може да биде многу важен...

Пазарите значително може да се придвижат ако ЕУ го поддржи новиот „фонд за спас“ на познатото дуо Автор: Јенс Нордвиг Фајненшел тајмс Нешто важно се случи оваа...