Ознака: финансиска помош

Бајден го претстави пакетот помош, за секој Американец чек од 1.400...

Идниот претседател на САД, Џо Бајден, го претстави предлогот на стимулативниот пакет, наведувајќи дека се потребни смели инвестиции за да се започне економијата и...

(Видео) Од март до декември 125 компании добиле државна помош, а...

За вкупно 125 компании кои од март до декември добиле финансиска помош за исплата на плати од државата во висина од речиси два милиони...

Обезбедена посебна сметка за граѓаните што не се најдоа на листата...

Владата не денешната седница донесе одлука за отворање посебна наменска сметка за лицата што не ги ажурирале податоците до законски предвидениот рок и кои...

Меркел: Државната помош за компаниите не може да трае до недоглед

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека огромната помош на државата за компаниите погодени од корона-кризата не може да продолжи до недоглед во сегашниот обем. -...

Четиристотини компании ќе добијат помош од 17,2 милиони евра

Вкупно 400 компании ќе добијат 17,2 милиони евра финансиска поддршка, соопшти премиерот Зоран Заев на денешната прес конференција во Владата. - Целта е модернизација на...

Зголемена финансиската поддршка за занаетчиите за набавка на алати и репроматеријали

На предлог на Министерството за економија Владата денеска ги усвои измените на Програмата за конкурентност, иновации и претприемништво со што се зголемија средствата за...

Одобрена финансиска поддршка од 53,4 милиони евра за инвестиции на 49...

Владата синоќа на седница одобри финансиска поддршка за инвестиции на 49 компании во вкупен износ од 53,4 милиони евра. Заа финансиска поддршка аплицирале 54 компании...

Потпишани уредбите за новата финансиска помош во САД

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп, викендов потпиша четири извршни уредби што им обезбедуваат економска помош на милиони Американци што ги загубија своите...

Царовска најави санкции за фирмите кои ја злоупотребија државната помош

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска истакна дека се разгледуваат правните можности за санкционирање на фирмите кои ја злоупотребија државната помош. Царовска порача овие фирми...

Лидерите на ЕУ постигнаа договор за пакетот помош по петдневни преговори

По петдневни преговори, лидерите на земјите членки на ЕУ постигнаа договор околу пакетот помош и буџетот на Унијата за следните седум години. Договорениот пакет...

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 3 at Funimation funimation funko pop

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll premium account reddit 2020