5.2 C
Skopje
11.12.2019 - 16:23

Ознака: финансиска полиција

Финансиската полиција го приведе Андреја Поповски, ексдиректор на Централниот регистар

Финансиската полиција, со асистенција на МВР, денеска го приведе Андреја Поповски, поранешен директор на Централниот регистар. Поповски таму беше директор од 2014 до 2017...

„ТЕ-ТО“ реагира дека обвинувањата на Финансиска полиција се неосновани

Компанијата „ТЕ-ТО“ АД Скопје реагираше дека неосновани се наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана минатата недела, преку соопштение испратено до...

Поранешниот министер Ставрески дал исказ во Финансиска полиција

Зоран Ставрески, бил повикан на информативен разговор во Финансиска полиција минатата недела, потврди директорот на Финансиска полиција, Арафат Муареми, без да открие за поради...

Сомневањата за криумчарење и царинска измама ја покренаа акцијата во Љуботен

Финансиската полиција соопшти дека акцијата во Љуботен се спроведува поради сомнение за сторени кривични дела криумчарење со акцизна стока и царинска измама. - Управата за...

Спроведена полициска акција во скопско Љуботен, жителите вознемирени

Финансиската полиција од утрово спроведува акција во скопското село Љуботен, каде со помош на припадници на МВР се врши претрес во куќите. Акцијата почнала...

„ТЕ-ТО“ АД Скопје ги демантира наводите на Финансиска полиција

„ТЕ-ТО“ АД Скопје целосно ги демантира наводите на Управата за финансиска полиција изнесени на прес-конференцијата одржана во петокот, преку соопштение испратено до медиумите. - Компанијата...

Финансиска полиција поднесе кривична пријава против Цветковски и Мемети

Актуелниот директор на МРТВ, Марјан Цветковски, кој во текот на 2015 година ја злоупотребил службената должност и овластување, доби кривична пријава од Управата за...

Финансиската полиција денес добила пријава за контрола на работењето во ИВЗ

Управата за финансиска полиција денес добила пријава со барање за финансиска контрола во Исламската верска заедница(ИВЗ). Од Управата демантираат дека веќе направиле увид во...

Поднесена кривична против поранешниот штипски градоначалник Илчо Захариев

Државниот буџет е оштетен со 25,9 милиони денари откако на штипската фирма  „Коле Транс“ и било овозможено бесправно користење песок од коритото на Брегалница...

Управата за финансиска полиција во текот 2018 година поднесе 74 кривични...

Управата за финансиска полиција во текот 2018 година до надлежните јавни обвинителства поднесе 74 кривични пријави против 68 правни лица и 163 физички лица...