13.8 C
Skopje
23.9.2021 - 22:16

Ознака: финалиња

Финалињата на Вимблдон ќе се играат пред полни трибини?

ТЕНИС Организаторите на тенискиот гранслем-турнир Вимблдон, објавија дека турнирот ќе се игра пред 50 отсто публика од капацитетот на гледалиштата, бројот на гледачи систематски би...

Ждрепката одреди две репризи на финалиња

За пласман во полуфиналето ќе играат Баерн - ПСЖ, кои играа во финалето лани, како и Реал Мадрид - Ливерпул, кои се сретнаа во...