-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 1:35

Ознака: финале

Никој не е безбеден во Вестерос

Ниту еден од ликовите од „Игра на тронови“ нема да биде безбеден во последната сезона од популарната телевизиска серија, односно како што имаат обичај...

Вирџинија се искупи во неизвесната завршница на „мартовското лудило“

Универзитетот на Вирџинија го освои кошаркарскиот НЦАА-шампионат во САД, откако го победи тимот на Тексас тек, со 85-77 по продолжение, во неизвесното финале на...

За фаворитите e отворен патот до финалето!

Барселона, Јувентус, па и Манчестер сити на кои им се даваат најголеми шанси за освојување нa титулата во Лигата на шампионите, добија релативно лесни...

Ѓоковиќ – Надал е финале за тениската историја

За Ѓоковиќ утрешната победа би била рекордна, седма во Мелбурн, а за Надал втора, со што би бил првиот што победувал најмалку по двапати на...

Ѓоковиќ убедлив во полуфиналето на АО

Србинот Новак Ѓоковиќ е вториот финалист на Грен слемот Австралија опен, откако денес славеше убедливо над францускиот тенисер Лукас Пуј со убедливи 3-0. Во меч...

Роналдо е „специјалист“ за голови во финалиња

Јувентус по осми, рекорден пат е освојувач на Суперкупот на Италија по триумфот над Милан со 1-0 на мечот одигран во Саудиска Арабија пред...

Рамос е мајстор за финале, но кој води во бербата на...

Серхио Рамос го одигра 25-то финале и го освои 19-от трофеј во натпреварување со финален меч во фудбалската кариера. Капитенот на Реал Мадрид го...

Атлетико ќе игра и против полувековната домаќинска традиција

Досега само четири тима играле меч за европската титула на својот стадион, но домаќинот нема победа од 1965 година, кога славел Интер. Финалето на...

Катарците го претставија дизајнот на стадионот за финалето на СП

Стадионот „Лусаил“, оддалечен 15 км северно од центарот на Доха, ќе биде домаќин и на премиерниот меч на СП, а има капацитет од 80.000...

Португалија-Швајцарија и Англија-Холандија во битка за финалето на Лигата на нации

Европскиот шампион Португалија, кој ќе биде домаќин на натпреварите од финалната четворка во Лига „А“ на новиот турнир на УЕФА, ќе игра со тимот...