22.1 C
Skopje
24.4.2019 - 18:38

Ознака: финале

Познати провизорните списоци за СП, финалните до 4 јуни

Повеќето селектори веќе ги објавија провизорните листи со имињата на 28, 29, 32, па и 35 фудбалери, кандидати за настап на финалниот турнир Светското првенство...

Само три тима го победиле Реал во финале

Реал Мадрид 16-ти пат ќе игра во финалето на фудбалската ЛШ (порано Куп на шампионите). Шпанскиот тим од 15-те досегашни финалиња има 12 титули...

Секој што ја победил Барселона од 2007-та до лани играл во...

Откако ја совладале Барселона во некоја нокаут-фаза на ЛШ, финалисти биле Атлетико Мадрид (двапати), Ливерпул и Јувентус, а шампиони станале Манчестер јунајтед, Интер, Челси...

Ајнтрахт и Баерн во финалето на германскиот куп

Тимот на Ајнтрахт Франкфурт избори финале во фудбалскиот Куп на Германија по победата над Шалке со 1:0 остварена синоќа на теренот на противникот. Стрелец на...

Вардар на чекор до четврта Регионална титула

Ракометарите на Вардар го направија првиот чекор кон одбраната на титулата во Регионалната Сеха лига победувајќи го белорускиот првак Мешков Брест во првиот полуфинален...